ניתוח להחלפת מפרק ברך

מה חשוב לדעת לגבי ניתוח להחלפת מפרק ברך

ניתוח להחלפת מפרק ברך נדרש כאשר יש רמת הרס גבוה של הסחוס. הסחוס החסר גורם להיחשפות של העצם וכתוצאה מכך יש חיכוך מכאיב בין חלקי הברך. ניתוח להחלפת מפרק ברך בדרך כלל מגיע, בעקבות דלקת מפרקים ניוונית. עם זאת הסחוס יכול להיהרס גם כתוצאה מחבלות או מחלות מטבוליות. הכאבים המלווים להרס הסחוס וחיכוך המפרקים יכולים להגביל את האדם ברבים מפעילויותיו היום יומיות כמו עלייה וירידה במדרגות, הליכה מקלחות וכו’.

טיפולים אחרים

הטיפולים הנפוצים להרס הסחוס טרם ניתוח להחלפת ברך מיועדים רק לטפל בתסמינים של הכאב ובהגבלת התנועות. בדרך כלל הניתוח מתבצע רק לאחר שמוצו כל הטיפולים האחרים כמו, זריקות סטרואידים ושימוש בתרופות נוגדות כאב ודלקת. מטרת החלפת מפרק ברך היא להפחית את רמת הכאבים ולשפר את רמת התנועה של המטופל.

הניתוח עצמו

בעת החלפת מפרק ברך חלקית או מלאה יש להרדים את המטופל בהרדמה אזורית של חצי גוף או בהרדמה כללית ומלאה. כדאי לדון עם המנתח עוד לפני הניתוח לגבי איזו שיטה אתם מעדיפים ואם היא מתאימה ואפשרית לאור מצבכם הספציפי. לאחר ההסבר הרופא והצוות הרפואי יכינו את המטופל, ירדימו אותו ויבצעו את הניתוח. התהליך כולו אורך כשעתיים וחצי. לאחר ניתוח להחלפת ברך המטופל עובר לחדר התאוששות להשגחה של שעתיים. החלפת מפרק ברך החלמה מתחילה במחלקת האשפוז לשם תחילת הליך השיקום.

לאחר הניתוח

לאחר ניתוח החלפת מפרק ברך חלקית או מלאה והוצאת הנקזים ניתן להתחיל את תהליך הפיזיותרפיה ותרגול המיומנויות הבסיסיות מחדש. עד להגעה לתפקוד עצמאי יש דרך ארוכה של למידה מחדש של תבנית ההליכה ולאחר מכן להגדיל את טווח ההליכה בקצב של כל מטופל ספציפי. לאחר החלפת מפרק ברך החלמה בקצב משתנה מאדם לאדם. ההתקדמות תלויה במידה רבה גם ברמת המוטיבציה של האדם וברמת שיתוף הפעולה שלו בתהליך.

ייעוץ ממנתח מומחה לגבי ניתוח להחלפת מפרק ברך

אם אתם סובלים מהרס הסחוס או כאבים בברכיים כדאי לכם להתייעץ עם ד”ר איגור קזנסקי. הוא מנתח אורתופדי, מומחה ובעל ניסיון רב בביצועים מוצלחים של ניתוח להחלפת מפרק ברך. ד”ר איגור קזנסקי עובד כיום בבית החולים וולפסון ובבית חולים אסותא ומקבל מטופלים במרפאה פרטית בבת ים.  ניתן להגיע אליו דרך כיסוי ביטוחי של קופות החולים לאומית ומכבי וחברות הביטוח כלל, הפניקס, מנורה, ואיילון.

חבר אקדמיה האמריקאית כרורגיה ואורטופדיה

מעל ל- 3000
ניתוחים מוצלחים

מומחה בכירורגיה אורטופדית עם וותק של 20 שנה

פניה לייעוץ

לייעוץ ראשוני עם ד"ר קזנסקי


  אנא בחרו את המפרק שכואב לכם?

  אנא בחרו את הקופת חולים שאליה אתם שייכים , במידה והיא לא ברשימה ציינו האם יש לכם ביטוח בריאות פרטי?
  המלצות מטופלים

  להזמנת שיחת ייעוץ

  עם ד"ר קזנסקי   אנא בחרו את המפרק שכואב לכם?

   אנא בחרו את הקופת חולים שאליה אתם שייכים , במידה והיא לא ברשימה ציינו האם יש לכם ביטוח בריאות פרטי?