סוגי אנדופרוטזה

חשוב לנו לשתף אותך על מנת שתיקח זאת לתשומת לבך טרם הניתוח , אין תותבת אנדו אוניברסלית “הכי טובה”! בכל מקרה ספציפי משתמשים בסוג שונה של שתל, המתאים ביותר למנותח עצמו. לכן, לא משנה איזה סוג של פרוטזה אתה חושב שהכי טובה, ללא ייעוץ מקצועי של רופא שיעשה בחינה מפורטת של המאפיינים האישיים שלך ויעריך את מידת המחלה, כמעט בלתי אפשרי לבחור שתל! הדבר תקף גם לבחירת חומר השתל.

בתותבות להחלפת מפרק הירך יש יחידות חיכוך העשויות מחומרים שונים:

 • מתכת למתכת;
 • קרמיקה לקרמיקה;
 • קרמיקה למתכת.

אנדופרוטזה מודרנית המיוצרת על ידי חברות ידועות (קורין, ג’ונסון אנד ג’ונסון, צימר, סטרייקר וכו ‘) אשר לוקחות בחשבון את מורכבות המבנה והתפקוד של מפרק הירך, בצורה כזו אשר מקנה למפרק המלאכותי ניידות כמעט שווה לזו של המפרק הטבעי.

במהלך ניתוח להחלפת מפרק הירך, ד”ר קזנסקי משתמש בעיקר בתותבות הייטק חדישות, המיוצרות על ידי החברות המובילות בייצור תותבות בירך – ג’ונסון אנד ג’ונסון וצימר. אנדופרוטזה מסוג זה מיועדת לשימוש של 25-30 שנה והינה קרובה ככל האפשר מבחינה אנטומית למפרק טבעי. יש לכך השפעה מיטיבה על תהליך השיקום ותקופת ההחלמה לאחר הניתוח וגם על איכות חייו העתידית של המטופל. בתום תקופת השימוש של התותב יהיה צורך לבצע תיקון.

היכולת להשתמש באנדופרוסטזה עם גזע קצר הפכה לפריצת דרך אמיתית בתחום מפרקי הירך. על ידי השתלה של שתל מסוג זה, ניתן למזער בצורה משמעותית נזק לעצם וטראומה כירורגית , דבר אשר מקצר משמעותית את תקופת ההחלמה לאחר הניתוח. השתלה של תותב מהסוג הזה מקטינה את הצורך בביצוע פעולות תיקון .

עם זאת, כפי שכבר ידוע לך, הגורם החשוב ביותר המשפיע על בחירת סוג התותב עבורך , הוא ההתאמה אלייך . האם זו תהיה תותבת קרמית, או תותבת העשויה טיטניום או סגסוגות מבוססות קובלט וכרום, בין אם הקיבוע יהיה במלט או בלי מלט, תן לרופא מנוסה להחליט. יש להבין כי עלות ניתוח החלפת מפרק הירך משתנה בהתאם לחומר.

המפתח להחלפת מפרק ירך מוצלחת הוא תותבת שנבחרה כהלכה. מותאם על ידי אורטופד כירורג מנוסה, תותבת זו תחזיק אותך במשך שנים ותשיב את חדוות התנועה ללא כאב.

חבר אקדמיה האמריקאית כרורגיה ואורטופדיה

מעל ל- 3000
ניתוחים מוצלחים

מומחה בכירורגיה אורטופדית עם וותק של 20 שנה

פניה לייעוץ

לייעוץ ראשוני עם ד"ר קזנסקי


  אנא בחרו את המפרק שכואב לכם?

  אנא בחרו את הקופת חולים שאליה אתם שייכים , במידה והיא לא ברשימה ציינו האם יש לכם ביטוח בריאות פרטי?
  להזמנת שיחת ייעוץ

  עם ד"ר קזנסקי   אנא בחרו את המפרק שכואב לכם?

   אנא בחרו את הקופת חולים שאליה אתם שייכים , במידה והיא לא ברשימה ציינו האם יש לכם ביטוח בריאות פרטי?