התקופה שלאחר הניתוח

לאחר הניתוח להחלפת מפרקים תועבר למחלקה שלאחר ניתוח או ליחידה לטיפול נמרץ (תלוי במצבך הכללי, בהרדמה בה השתמשת ובגורמים אחרים).

רופאים יפקחו כל העת על מצבך, יפקחו על סימנים חיוניים, יחליפו חבישה לאחר הניתוח וגם יתנו לך טיפול אנטיביוטי שתזדקק לו 2-3 ימים לאחר ניתוח מפרקים.

לעיתים המטופל מקבל עירויי דם או נוגדי קרישה לאחר ניתוח למניעת קרישי דם. במקרה זה, הצוות הרפואי שלנו יפקח גם על הנהלים שנקבעו ועל צריכת התרופות שלך.

מותר להתקלח לאחר הניתוח למחרת, מרגע שהמטופל מתחיל לנוע בכוחות עצמו. יחד עם זאת, תחבושת מגן מיוחדת תונח על התפר שלך, שבו אתה צריך להשתמש בכל פעם שאתה הולך לאמבטיה, עד להסרת התפרים. ברוב המקרים, במהלך הניתוח בישראל, מנתחים משתמשים בתפרים מיוחדים הניתנים לספיגה בעצמם ואין צורך להסיר אותם, אך אם יש לכם תפרים או סיכות רגילות, הם יוסרו שבועיים לאחר הניתוח.

כשיוצאים מהמרפאה תוכלו ללכת לבד, בלי הליכון, אך עם מקל כדי להפחית את הלחץ על המפרק המנותח. היזהר שלא להשתמש בקביים בשום שלב בטיפול!

הרופא שלך יגיד לך בפירוט כיצד לטפל בפצע שלאחר הניתוח ומה לעשות עם בצקת, וזה המקובל לאחר ניתוח מסוג זה, כשאתה חוזר הביתה.

חבר אקדמיה האמריקאית כרורגיה ואורטופדיה

מעל ל- 3000
ניתוחים מוצלחים

מומחה בכירורגיה אורטופדית עם וותק של 20 שנה

פניה לייעוץ

לייעוץ ראשוני עם ד"ר קזנסקי


  אנא בחרו את המפרק שכואב לכם?

  אנא בחרו את הקופת חולים שאליה אתם שייכים , במידה והיא לא ברשימה ציינו האם יש לכם ביטוח בריאות פרטי?
  להזמנת שיחת ייעוץ

  עם ד"ר קזנסקי   אנא בחרו את המפרק שכואב לכם?

   אנא בחרו את הקופת חולים שאליה אתם שייכים , במידה והיא לא ברשימה ציינו האם יש לכם ביטוח בריאות פרטי?