ניתוח להחלפת מפרק הברך

ניתוח להחלפת מפרק ברך פגום בשתל מלאכותי כרוך בהתאוששות מלאה של התפקודים המוטוריים של המטופל , זוהי הדרך היעילה ביותר ולעיתים קרובות היחידה להחזיר את התפקודים האבודים ולהקל על המטופל מכאב.

המהות של ניתוח החלפת ברך

בניתוח להחלפת מפרק הברך, הרופא מסיר תחילה עצמות פגומות ורקמת סחוס מעצם השוק , עצם הירך ופיקה. לאחר מכן מחליפים את המפרק בשתל שנבחר מראש, הדומה אנטומית למפרק טבעי אשר לא רק מושתל בצורה מושלמת, אלא גם עולה על כוחו של המפרק שהוחלף.

החלפת מפרק ברך חלקית מתבצעת עם נזק חלקי למפרק, כאשר צד אחד בלבד נכשל. פעולה כזו, כמובן, מעודנת יותר ופחות טראומטית.

משך הניתוח להחלפת מפרק הברך תלוי במקרה הספציפי והוא נקבע על ידי סוג המחלה של המטופל , התכונות המבניות של המפרק והפרטים הטכניים של הניתוח. בדרך כלל, ניתוח החלפת ברך לוקח בממוצע בין שעה עד 2.5 שעות.

טכניקות כירורגיות חדשניות

מרפאות רבות עדיין משתמשות בשיטות מיושנות של ניתוחי ברכיים הקשורות לניתוח רקמות ושרירים, מה שמקל על עבודתו של המנתח אך מאריך את תהליך השיקום הכואב של המטופל ולעיתים הופך את הגורם להגבלת התנועה לכל החיים, מכיוון שהשריר נפגע במהלך הניתוח. הרקמות לא משוחזרות לחלוטין.

ד”ר קזנסקי לא מחפש דרכים קלות לעצמו, אלא פועל ככל האפשר לטובת המטופל! הוא משתמש בטכניקה חדשנית מיוחדת של גישה כירורגית משותפת, שבה השרירים והרצועות המכסים את המפרק אינם נחתכים אלא נפרשים זה מזה. שיטה זו פחות טראומטית, תקופת ההחלמה לאחר הניתוח מקוצרת ומקלה משמעותית, מכיוון שהשרירים והרצועות לאחר ניתוח כזה חוזרים לתפקודם המקורי בזמן הקצר ביותר.

גם במקרים חמורים במיוחד, כאשר טרם נותחו שרירים, ד”ר קזנסקי מיישם טכניקות הגנה חדשניות המאפשרות לקשור את השרירים המנותקים רק במקומם ולמנוע אובדן פונקציונליות.

כל ההליכים הכירורגיים, כולל החלפת מפרק ברך, מבוצעים בתנאים סטריליים, תוך נקיטת אמצעים קפדניים למניעת מחלות זיהומיות במהלך הניתוח ולאחריו. אמצעים כאלה מונעים למעשה התרחשות של סיבוכים לאחר הניתוח.

זכרו את הדבר החשוב ביותר! חדרי ניתוח מאובזרים ומנתח אורטופדי בעל הכשרה גבוהה הם הגורמים החשובים ביותר המשפיעים על הצלחת הניתוח. זו הדרך לשיקום מוחלט של הפונקציות המוטוריות ולחזרה לחיים נורמליים ללא כאב!.

חבר אקדמיה האמריקאית כרורגיה ואורטופדיה

מעל ל- 3000
ניתוחים מוצלחים

מומחה בכירורגיה אורטופדית עם וותק של 20 שנה

פניה לייעוץ

לייעוץ ראשוני עם ד"ר קזנסקי


  אנא בחרו את המפרק שכואב לכם?

  אנא בחרו את הקופת חולים שאליה אתם שייכים , במידה והיא לא ברשימה ציינו האם יש לכם ביטוח בריאות פרטי?
  להזמנת שיחת ייעוץ

  עם ד"ר קזנסקי   אנא בחרו את המפרק שכואב לכם?

   אנא בחרו את הקופת חולים שאליה אתם שייכים , במידה והיא לא ברשימה ציינו האם יש לכם ביטוח בריאות פרטי?